Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano pięć spotkań 7. kolejki La Liga. Na sam początek Mallorca po emocjonującej końcówce przegrała z Osasuną 2:3. Tymczasem Barcelona nie dała żadnych szans Levante 3:0. W dwóch meczach rozgrywanych o tej samej porze Real Sociedad pokonał Elche 1:0, a Rayo Vallecano nie dało żadnych szans Cadiz, wygrywając 3:1.

Osasuna rzutem na taśmę wygrała mecz

Nie brakowało emocji podczas pierwszego niedzielnego spotkania 7. kolejki La Liga. W mecz lepiej weszli piłkarze Osasuny, którzy już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Mallorca szybko jednak się zreflektowała i do przerwy gospodarze wygrywali 2:1. Goście zagrali dobrą drugą połowę i w 88. minucie po bramce Martineza zdołali sięgnąć po komplet punktów.

Barca zdeklasowała Levante

W drugim pojedynku niedzielnych zmagań w ramach 7. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy zobaczyliśmy rywalizację Barcy z Levante. Zespół Ronalda Koemana przeważał we wszystkich aspektach już od pierwszych minut. Do przerwy Duma Katalonii strzeliła dwa gole, w tym jedną z bramek zdobył Luuk de Jong. Dla Holendra było to pierwsze trafienie dla zespołu, natomiast w końcówce na listę strzelców wpisał się Ansu Fati, który na ten moment czekał aż dziewięć miesięcy.

Falcao z kolejny trafieniem

Real Sociedad odniósł w niedzielny wieczór piąte zwycięstwo w sezonie. Baskowie pokonali na swoim stadionie 1:0 Elche. gola na wage wygranej teamu z Reale Arena strzelił Mikel Oyarzabal. Tym samym Real Sociedad może pochwalić się bilansem 16 punktów na koncie. Nie zwalnia tempa Rayo Vallecano. Drużyna z Madrytu zanotowała w niedzielnym starciu trzecie zwycięstwo z rzędu. Rayo pokonało 3:1 Cadiz. Kolejnego gola dla zespołu Andoniego Iraloi strzelił Radamel Falcao.