Real Madryt już liderem, potknięcie Sevilli

Dani Carvajal
Dani Carvajal PressFocus

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania 3. kolejki La Liga. Zwycięstwa na swoje konto zapisały dwa kluby z Kraju Basków – Athletic Bilbao i Real Sociedad, natomiast pierwsze punkty straciła Sevilla. W ostatnim sobotnim meczu obeszło się bez niespodzianki – Real Madryt pokonał na wyjeździe Real Betis.

Celta Vigo – Athletic Bilbao 0:1

Athletic Bilbao pozostanie niepokonany w obecnym sezonie. Po remisach w dwóch pierwszych spotkaniach, tym razem drużyna z Kraju Basków tym razem zapisała na swoje konto komplet punktów. O losach rywalizacji z Celtą Vigo zadecydowała jedna sytuacja. W 34. minucie zwycięskiego gola dla gości zdobył Inaki Williams.

Real Sociedad – UD Levante 1:0

Po raz drugi zwycięstwo na swoim koncie w tym sezonie zapisał Real Sociedad. Drużyna z San Sebastian po ograniu przed tygodniem Rayo Vallecano, tym razem skromnie 1:0 pokonała Levante. Bramkę na wagę zwycięstwa kilka minut przed przerwą zdobył Barrenetxea.

Elche – Sevilla 1:1

Zdecydowanego faworyta miało spotkanie Elche – Sevilla i byli nimi goście. Drużyna Julena Lopeteguiego przystępowała do tego meczu z nadzieją na odniesienie trzeciego zwycięstwa w tym sezonie, ale nie sprostała zadaniu. Mimo dużej przewagi udało jej się wywieźć z terenu rywala tylko jeden punkt. Elche prowadziło w tym meczu po golu Roco, natomiast Sevilla wyrównała za sprawą En-Nesyriego.

Real Betis – Real Madryt 0:1

Tylko jednego gola obejrzeliśmy w ostatnim sobotnim spotkaniu 3. kolejki La Liga, które rozegrane zostało na Estadio Benito Villamarin w Sewilli. Miejscowy Real Betis musiał w nim uznać wyższość Realu Madryt, któremu do wygranej wystarczyła jedna bramka. W drugiej połowie gola na wagę zwycięstwa zdobył Dani Carvajal. Dzięki tej wygranej drużyna Carlo Ancelottiego objęła prowadzenie w ligowej tabeli.