Renan Lodi zakażony koronawirusem

fot. Nike

Aż dziesięciu zawodników Atletico Madryt zetknęło się z koronawirusem – informuje Mundo Deportivo. Jeden z nich, Renan Lodi uzyskał również pozytywny wynik w teście PCR, co oznacza, że jest obecnie zakażony.

Czytaj dalej…

Atletico Madryt przeprowadziło badania swoich zawodników w ostatnią środę. Dziś klub z Wanda Metropolitano otrzymał wyniki. W organizmie dziesięciu zawodników wykryto przeciwciała IGM (test serologiczny), natomiast tylko u Renana Lodiego pozytywny wynik dał również test PCR, wykonywany za pomocą wymazu pobieranego z nosa i jamy ustnej.

Po uzyskaniu wyników, Renan Lodi został skierowany na kwarantannę domową, a jego stan zdrowia będzie monitorowany przez klubowych lekarzy. Obrońca Atletico nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze. W przypadku pozostałej dziewiątki wyniki testów PCR były negatywne, co oznacza że są zdrowi.

Za kilka dni Renan Lodi przejdzie kolejny test PCR. Jeżeli wynik ponownie będzie pozytywny, Brazylijczyk pozostanie w kwarantannie. Jeżeli test da wynik negatywny, będzie musiał odczekać kolejne 72 godziny i poddać się drugiemu testowi. Jeżeli wynik negatywny zostanie potwierdzony, piłka będzie mógł wrócić do zajęć z zespołem.

Komentarze