Umtiti kontuzjowany. Dłuższa przerwa obrońcy Barcelony?

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Obrońca Barcelony Samuel Umtiti nabawił się kontuzji podczas sobotniego treningu. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest to uraz i kiedy francuski obrońca będzie mógł wrócić do treningu.

Czytaj dalej…

Piłkarze Barcelony wrócili do indywidualnych treningów w Ciutat Esportiva Joan Gamper. Powrót do zajęć był jednak pechowy dla Samuela Umtitiego, który doznał kolejnej kontuzji w obecnym sezonie.

Duma Katalonii w oficjalnym komunikacie poinformował, że Umtiti doznał urazu prawej łydki. Nie podano jednak przewidywanej daty powrotu zawodnika do treningów. Jest to uzależnione od wyników prowadzonego leczenia.

Kolejna przerwa Umtitiego

Obecnego sezonu Samuel Umtiti nie może zaliczyć do udanych pod względem zdrowotnym, bowiem jest to już jego trzeci uraz. Na przełomie września i października ubiegłego roku pauzował ponad miesiąc z powodu kontuzji prawej stopy, natomiast w drugiej połowie października doznał urazu kolana, który również wyeliminował go z gry na dwa tygodnie.

Problemy zdrowotne pozwoliły Umtitiemu w obecnym sezonie wystąpić w zaledwie jedenastu ligowych spotkaniach.  

Problem dla Setiena

Jeżeli kontuzja Umtitiego okaże się poważniejsza, może nie być do dyspozycji Quique Setiena na pierwsze spotkanie po ewentualnym wznowieniu rozgrywek La Liga, w którym Barcelona prawdopodobnie zmierzy się z Realem Mallorca. To jednak nie jedyny problem trenera katalońskiego klubu.

W najbliższym ligowym meczu  szkoleniowiec Dumy Katalonii nie będzie mógł również skorzystać z usług zawieszonego Clementa Lengleta. Oznacza to, że parę środkowych obrońców prawdopodobnie stworzyliby Gerard Pique i Ronald Araujo.

Komentarze