Obrońca Barcelony wrócił do treningów

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Samuel Umtiti wrócił w poniedziałek do treningów z zespołem Barcelony. To bardzo dobra wiadomość dla trenera Quique Setiena, który ma nadzieje mieć go do swojej dyspozycji na pierwsze spotkanie z Realem Mallorca.

Czytaj dalej…

Umtiti pauzował przez ostatnie trzy tygodnie z powodu kontuzji prawej nogi, której nabawił się już w drugim dniu indywidualnych treningów. W poniedziałek francuski obrońca dołączył do zespołu i choć nie wziął udziału w całym treningu, to z pewnością zrobił duży krok w kierunku odzyskania pełnej sprawności.

Problem trenera Barcelony

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien ma nadzieję, że Umtiti będzie mógł zagrać w spotkaniu Realem Mallorca, które zaplanowane zostało na 13 czerwca. Ze względu na żółte kartki w tym meczu nie będzie mógł wystąpić Clement Lenglet. W efekcie do dyspozycji trenera pozostali tylko dwaj środkowi obrońcy – Gerard Pique i Ronald Araujo.

W poniedziałkowych zajęciach udziału nie wzięli jedynie Ousmane Dembele oraz młody pomocnik Monchu. Setien miał do swojej dyspozycji 23 zawodników (18 z pierwszej drużyny i pięciu z rezerw).

Komentarze