Semedo jednak z nową umową?

Nelson Semedo
Nelson Semedo fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona prowadzi zaawansowane rozmowy z Nelsonem Semedo w sprawie podpisania nowego kontraktu. Portugalczyk był w ostatnim czasie mocno łączony z opuszczeniem klubu, ale wszystko wskazuje na to, że pozostanie na Camp Nou.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 26-letniego Semedo z Barceloną obowiązuje do czerwca 2022 roku. Intencją Dumy Katalonii, jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, było podpisanie z piłkarzem nowego kontraktu. Wówczas do gry wkroczył jednak menedżer Jorge Mendes, który przerwał rozmowy w tej sprawie, wskazując, że ma atrakcyjne oferty dla swojego zawodnika z innych klubów.

Semedo nie trafi do Manchesteru City i Juventusu

Jednym z klubów, z którym mocno łączony był Nelson Semedo był Manchester City. W grę wchodziła wymiana dwóch portugalskich zawodników, bowiem w przeciwnym kierunku na Camp Nou miał trafić Joao Cancelo. Ostatecznie jednak władze angielskiego klubu, z dyrektorem sportowym Txiki Begiristainem na czele, zrezygnowały z takiego rozwiązania.

Nazwisko Portugalczyka pojawiało się również w rozmowach Barcelony z Juventusem i Interem Mediolan, w sprawie transferów Miralema Pjanicia i Lautaro Martineza. Wydawało się nawet, że odejście Semedo z katalońskiego klubu jest przesądzone. Do tego jednak nie doszło. Do Juventusu powędrował Brazylijczyk Arthur, a z Interem Mediolan przedstawicielom Barcelony nie udało się dojść do porozumienia.

Semedo do 2025 roku w Barcelonie

Ostatecznie FC Barcelona wróciła do rozmów z przedstawicielami zawodnika w sprawie podpisania nowego kontraktu. Jak informuje Mundo Deportvio, nowa umowa miałaby obowiązywać do czerwca 2025 roku. Jej podpisanie wiązałoby się również ze zwiększeniem kwoty odstępnego, która obecnie jest najniższa w zespole i wynosi 100 milionów euro.

Według hiszpańskiego dziennika, rozmowy przebiegają w dobrym kierunku i nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w ich finalizacji.

120 meczów Semedo

Semedo do zespołu Barcelony trafił latem 2017 roku za prawie 36 milionów euro z Benfiki Lizbona. Od tamtej pory reprezentant Portugalii rozegrał w barwach katalońskiego klubu 120 spotkań, zdobywając jedną bramkę. 80 z tych występów w zaliczyć w rozgrywkach ligowych.

Komentarze