Semedo nie trenował z zespołem

Nelson Semedo
Nelson Semedo fot. Grzegorz Wajda

Obrońca Barcelony Nelson Semedo nie wziął udziału w czwartkowym treningu z zespołem. To konsekwencja nieodpowiedzialnego zachowania Portugalczyka, który kilka dni temu wziął udział w przyjęciu urodzinowym, łamiąc tym samym protokół La Liga oraz normy bezpieczeństwa.

Czytaj dalej…

Sprawa wyszła na jaw w środę za sprawą filmu opublikowanego przez Deportes Cuatro, na którym widać zawodnika uczestniczącego w przyjęciu urodzinowym przyjaciela. Było to złamanie nie tylko przyjętego przez La Liga protokołu bezpieczeństwa, ale także obostrzeń, które obowiązują w Barcelonie. Zabraniają one między innymi organizowania spotkań powyżej 15 osób.

W związku z całą sytuacją Semedo został odsunięty od treningów z zespołem. Piłkarz będzie mógł do nich wrócić dopiero po przejściu badań i uzyskaniu negatywnego wyniku na obecność koronawirusa w organizmie.

FC Barcelona rywalizację w obecnym sezonie wznowi w najbliższą sobotę. W wyjazdowym meczu zmierzy się z Realem Mallorca. Na razie nie wiadomo, czy trener Quique Setien zdecyduje się zabrać na to spotkanie Semedo, który w ostatnim czasie zmagał się również z problemami zdrowotnymi.

Komentarze