La Liga: sensacja w Barcelonie, fart Realu – podsumowanie 15. kolejki

Vinicius Junior
Vinicius Junior Pressfocus

Wyniki 15. kolejki La Liga. Porażka Realu Sociedad San Sebastian z Espanyolem Barcelona to największa sensacja niedzielnych meczów w lidze hiszpańskiej.

Real Madryt umacnia się na prowadzeniu

Real Betis kontynuuje dobrą passę. Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce La Liga z Elche CF oraz Ferencvarosem w Lidze Europy, tym razem piłkarze z Andaluzji pokonali Levante. Co prawda od 7. minuty przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie wzięli się za odrabianie start. Bohaterem starcia był Juanmi – autor hat-tricka.

Niespodzianką skończyło się starcie w Barcelonie, gdzie Espanyol pokonał Real Sociedad San Sebastian 1:0. Dla biało-niebieskich był to już drugi mecz bez zwycięstwa w lidze hiszpańskiej.

Cadiz z kolei trochę postraszyło Atletico Madryt, gdyż do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej połowie Los Rojiblancos wzięli się do roboty, strzelając rywalom aż cztery gole (samemu zaś tracąc tylko jednego).

Z kolei w hicie kolejki na Santiago Bernbaeu, Real Madryt rzutem na taśmę pokonał Sevillę FC 2:1. Gola na wagę trzech punktów w 87. minucie strzelił Vinicius Junior. Dzięki tej wygranej Królewscy umocnili się na prowadzeniu w tabeli ligi hiszpańskiej.

Wyniki 15. kolejki La Liga

Real Betis Sewilla – Levante UD 3:1 (0:1)

Bramki: Juanmi (54, 63, 78) – Shkodran Mustafi (7)

Espanyol – Real Sociedad San Sebastian 1:0 (0:0)

Bramka: Yangel Herrera (77)

Cadiz – Atletico Madryt 1:4 (0:0)

Bramk: Jan Oblak (86- sambójcza) – Thomas Lemar (57), Antoine Griezmann (70), Angel Correa (76), Matheus Cunha (86)

Real Madryt – Sevilla FC 2:1 (1:1)

Bramki: Karim Benzema (32), Vinicius Junior (87) – Rafa Mir (7)