La Liga: sensacyjna porażka Realu, Atleti i Barca zgodnie z planem – podsumowanie 20. kolejki

Piłkarze FC Barcelona
Piłkarze FC Barcelona Pressfocus

Wyniki 20. kolejki La Liga. Real Madryt niespodziewanie przegrał z Getafe CF. Atletico Madryt i FC Barcelona nie poszły w ślady Królewskich i pewnie wygrały swoje mecze.

Niedziela w La Lidze zaczęła się od sensacyjnej porażki Realu Madryt z Getafe CF. W 9. minucie Enes Unal wykorzystał fatalny błąd i z bliska pokonał Thibauta Courtoisa. Królewscy mieli później kilka dobrych okazji do wyrównania, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się David Soria. Czy można zatem mówić o lekkim dołku Los Blancos, którzy z ostatnich trzech meczów wygrali tylko jeden?

W ślady lokalnego rywala nie poszło Atletico Madryt, które pewnie wygrało z Rayo Vallecano 2:0. Oba gole dla Los Rojiblancos strzelił Angel Correa. Goście z Vallecas na bramkę Jana Oblaka nie oddali z kolei żadnego celnego strzału.

Bezbramkowym remisem zakończyło się z kolei spotkanie Elche CF z Granadą CF. Dla gospodarzy to bardzo dobry rezultat, wszak od 47. minuty zmuszeni byli grać w osłabieniu (czerwona kartka dla Diego Gonzaleza). Co ciekawe, w pierwszej połowie, “czerwień” w konsekwencji dwóch żółtych kartek otrzymał również szkoleniowiec gospodarzy Francisco Rodriguez

Przykrą niespodziankę na rozpoczęcie nowego roku sprawili swoim kibicom piłkarze Realu Sociedad San Sebastian i Realu Betis Sewilla. Baskowie tylko zremisowali z Deportivo Alaves 1:1, zaś Andaluzyjczycy ulegli Celcie Vigo 0:2.

Wielkich zawodów w rywalizacji z RCD Mallorca nie rozegrała z kolei FC Barcelona. Efekt wizualny nie jest jednak najistotniejszy. Grunt, że Blaugrana przywiozła z Balearów trzy punkty, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Luuk de Jong.