Setien: Espanyol postawił trudne warunki

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien przyznał po wygranych derbach z Espanyolem, że rywale postawili jego podopiecznym bardzo trudne warunki. Środowe spotkanie na Camp Nou zakończyło się skromną wygraną 1:0 gospodarzy.

Czytaj dalej…

– To nie było świetne spotkanie z naszej strony. Intensywna defensywa ze strony Espanyolu bardzo utrudniała nam grę. Nie mieliśmy przestrzeni i brakowało nam precyzji – powiedział po meczu Setien. – Było nam bardzo ciężko. Wykonali świetną robotę w defensywie. Nie jest łatwo grać przeciwko takiej liczbie zawodników.

Prowadzący to spotkanie sędzia pokazał w nim dwie czerwone kartki. Jedną z nich ukarany został Ansu Fati, który spędził na boisku zaledwie kilka minut. – W naszym przypadku widzę, jak Ansu trafia w piłkę. Drugi faul wyglądał na poważniejszy. Jeśli w pierwszej sytuacji była czerwona kartka, to musiała być również w drugiej. Te dwie czerwone kartki zwiększyły przestrzeń na boisku – kontynuował szkoleniowiec Barcelony.

W końcówce spotkania Duma Katalonii naraziła się na kilka kontrataków rywali. – Nalegałem na to, abyśmy utrzymywali się przy piłce, ale drużyna ma tendencję, aby grać do przodu. W efekcie naraziliśmy się kontrataki, których powinniśmy byli uniknąć. To jest coś, co musimy poprawić. Powtarzamy to, ale zmiana tego w głowach niektórych zawodników nie jest łatwa. Powinniśmy być bardziej konserwatywni w takich momentach jak ten – powiedział Setien.

Komentarze