Setien: Odczuwamy duże zmęczenie

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien podkreśla, że jego drużyna odczuwa już duże zmęczenie napiętym terminarzem i jest to widoczne na boisku. W sobotę Duma Katalonii skromnie 1:0 pokonała Real Valladolid.

Czytaj dalej…

– Mogliśmy zakończyć mecz już do przerwy, strzelając dwie lub trzy bramki – powiedział Setien podczas pomeczowej konferencji prasowej.

– Do tego momentu wszystko wyglądało w porządku, ale pod koniec spotkania drużyna była zmęczona. Wcześniej graliśmy mniej niż 72 godziny temu, a było wtedy naprawdę gorąco i wielu zawodników nie odzyskało świeżości – kontynuował szkoleniowiec Dumy Katalonii.

– To nie był problem piłkarski. Rozegraliśmy wiele spotkań, jest duże zmęczenie. Mamy zawodników, którzy mają na swoim koncie wiele minut. To nie był problem z naszą grą – mówił Setien.

810 minut Messiego

Jednym z najbardziej eksploatowanych zawodników od momentu wznowienia rozgrywek jest 33-letni Lionel Messi, który rozegrał wszystkie dziewięć spotkań w pełnym wymiarze czasowym.

– Jestem pewien, że kiedyś odpocznie. Rozmawiałem z nim o tym, ale wynik był cały czas na krawędzi. Gdybyśmy zdobyli więcej bramek w pierwszej połowie, więcej zawodników odpoczywałoby później – dodał.

Komentarze