Setien: To nietypowa sytuacja, ale liczę na Arthura

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien zapewnia, że cały czas liczy na Arthura, pomimo spekulacji dotyczących jego transferu do Juventusu.

Czytaj dalej…

Brazylijski pomocnik od nowego sezonu prawdopodobnie będzie piłkarzem Starej Damy, natomiast w przeciwnym kierunku powędruje Miralem Pjanić.

W sobotę Barcelonę czeka ligowe spotkanie z Celtą Vigo i wiele wskazuje na to, że Brazylijczyk wybiegnie na boisko w podstawowym składzie katalońskiego zespołu.

– Na chwilę obecną nadal mam do dyspozycji Arthura. Jest ważnym zawodnikiem, jak wszyscy inni w drużynie i będziemy go potrzebować. Będzie trenował, pojedzie z nami, a jutro będzie mógł wystąpić – powiedział szkoleniowiec Barcelony. – Musi starać się unikać tego całego hałasu, a jeżeli będzie musiał wyjść i zagrać, będzie musiał postarać się to zrobić najlepiej jak potrafi – kontynuował.

Setien: Sezon jeszcze się nie skończył

– Klub nie powiedział mi, że został sprzedany, ale sytuacja jest bardzo nietypowa. Rzeczywistość jest taka, że każdy zawodnik w jego sytuacji musi wiedzieć, że sezon jeszcze się nie zakończył, a do rozegrania pozostały jeszcze ważne mecze – powiedział Setien.

– Zawodnicy w jego sytuacji powinni chcieć dobrze zakończyć sezon, sprawić, że będzie się o nich pamiętało i spróbować wygrać trofeum. Jest to sytuacja, która nas dotknęła i mam nadzieję, że do końca sezonu wszyscy moi zawodnicy będą maksymalnie uczciwi i profesjonalni – kontynuował szkoleniowiec Barcelony.

Komentarze