Setien: VAR? Potrzebne są jednolite kryteria

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien dołączył do grona osób, które wypowiedziały się na temat stosowania systemu VAR w obecnym sezonie. Jego zdaniem sędziowie powinni ujednolicić swoje kryteria, co zmniejszyłoby ilość wątpliwości i kontrowersji.

Czytaj dalej…

Wcześniej na temat funkcjonowania systemu VAR wypowiedział się prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu, który uważa, że jego stosowanie jest obecnie niesprawiedliwe i faworyzuje niektóre drużyny.

– Nie słyszałem dokładnie słów prezydenta, ale chyba powiedział o tym z szacunkiem. Rzeczywistość jest taka, że istnieją sytuacje, które zaskakują nas wszystkich, jeśli chodzi o wykorzystanie tego narzędzia. W niektórych konkretnych sytuacjach, podobnych do siebie, czasami widzimy jedno, a czasami co innego. Mamy niezwykłe narzędzie, które nie jest wykorzystywane w najlepszy sposób, ani w sposób jednolity – powiedział Setien.

– Uważam, że powinniśmy usłyszeć wytłumaczenie tego wszystkiego, bo wiele razy jesteśmy zdezorientowani. W innym wypadku, każdy będzie interpretował to na swój sposób. Potrzebujemy tego, aby sędziowie i VAR ujednolicili swoje kryteria – dodał szkoleniowiec Dumy Katalonii.

Komentarze