Sky: Koeman zgodził się na pracę w Barcelonie

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

Sky Sports sugeruje na swoich łamach, że Ronald Koeman zgodził się już na objęcie sterów w FC Barcelonie po tym, gdy klub z Katalonii potwierdził, że Quique Setien rozstaję się z Barcą. Aktualnie trwają pracę z udziałem przedstawicieli wicemistrzów Hiszpanii w sprawie odszkodowań względem Holenderskiej Federacji Piłkarskiej w związku z przedwczesnym zakończeniem umowy. Koeman ma kontrakt ważny do końca grudnia 2022 roku.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że zmiana na stanowisku trenera w ekipie z Katalonii jest następstwem niezadowalających wyników w wykonaniu Dumy Katalonii dowodzonej przez Setiena. Barcelona przegrała najpierw walkę o mistrzostwo La Liga z Realem Madryt, a w rozgrywkach Ligi Mistrzów została upokorzona przez Bayern Monachium, przegrywając w 1/4 finału rozgrywek aż 2:8 z ekipą z Bundesligi.

Zbliża się pomarańczowa era w Dumie Katalonii

W związku z powyższym stery w Barcelonie ma objąć Koeman, który był faworyzowany przez prezydenta klubu Josepa Marie Bartomeu. Oficjalny komunikat w sprawie objęcia sterów przez 57-latka nad teamem z Katalonii ma zostać przedstawiony wkrótce.

Koeman ostatnio pracował jako selekcjoner reprezentacji Holandii. Ekipę Pomarańczowych prowadził w 20 spotkaniach, w których zaliczył 11 zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki. Koeman jako trener trzy razy wygrywał mistrzostwo Holandii.

Wierząc medialnym doniesieniom asystentem Holendra w ekipie z Katalonii ma zostać Alfred Schreuder.

Komentarze