Stolica Hiszpanii przygotowuje się do triumfu Realu

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Wszystko wskazuje na to, że mistrzem La Liga w sezonie 2019/2020 zostanie Real Madryt, który na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma przewagę czterech punktów nad FC Barceloną. W przypadku wywalczenia mistrzowskiego tytułu świętowanie w stolicy Hiszpanii nie będzie jednak takie jak zwykle.

Czytaj dalej…

Real zwykle świętuje swoje sukcesy na placu Plaza de Cibeles, w miejscu, gdzie znajduje się fontanna z posągiem frygijskiej bogini Kybele. Zwykle w tym miejscu gromadzą się dziesiątki tysięcy kibiców, aby celebrować radość po triumfie w danych rozgrywkach. Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jednak wymusi inne rozwiązania.

Odnotujmy, że madrycki team najpewniej sięgnie po pierwsze mistrzostwo Hiszpanii od 2017 roku i drugie id 2012 roku. Niemniej świętowanie tego sukcesu nie będzie tak huczne, jak zwykle.

Cadena Cope podaje, że na pewno nie będzie masowego zgromadzenia kibiców, chociaż władze Madrytu analizują inne możliwości na zorganizowanie alternatywnych uroczystości. Głos w sprawie zabrał burmistrz miasta.

– Możliwe jest ewentualnie świętowanie z obowiązkowym zakryciem twarzy i przy mocno ograniczonej liczbie uczestników zgromadzenia. W miejscu uroczystości na pewno nie będzie mogła brać udziału osoba, które nie będzie miała zakrytej twarzy – przekonywał Jose Luis Martínez-Almeida cytowany przez Football Espana.

Komentarze