La Liga straci dwie gwiazdy na rzecz klubu z USA?

messi-lionel
messi-lionel Grzegorz Wajda

Luis Suarez i Lionel Messi to wciąż jedne z najjaśniejszych gwiazd hiszpańskiej La Liga. Chrapkę na obu tych graczy mają działacze amerykańskiego Interu Miami. Zdaniem mediów podejmą próbę ich pozyskania.

Coś rzeczywiście może być na rzeczy. Sugeruje to wypowiedź samego Lionela Messiego, który przyznał w ostatnim wywiadzie, że jest ciekawy Stanów Zjednoczonych. Jasno zaznaczył, że byłby gotowy opuścić Stary Kontynent. – Nie wiem jeszcze, co zrobię ze swoją karierą – powiedział Messi cytowany przez hiszpański kanał La Sexta. – Chcę poczekać na zakończenie sezonu. Chciałbym zagrać w USA, doświadczyć tamtejszej ligi i życia w tym kraju – zaznaczył.

Obecny kontrakt Argentyńczyka z Barceloną jest ważny do lata 2021 roku. W teorii piłkarz już w styczniu mógłby podpisać przedwstępną umowę z innym klubem. Messi mówi jednak, że chce się skupić na grze w piłkę i podejmie decyzję co do swojej przyszłości dopiero latem. Możliwe, że wtedy swoją ofertę przedstawi mu Inter Miami.

Amerykanie poczekają jeszcze dwa lata

Radio Catalunya donosi, że amerykanie chcą poczekać do lata 2022 roku i wtedy pozyskać dwóch gwiazdorów La Liga. Drugim z nich jest dobry kolega Messiego z Barcelony, Luis Suarez. Urugwajczyk przeniósł się we wrześniu bez sumy odstępnego do Atletico Madryt. Jego kontrakt z tym klubem będzie ważny jeszcze półtora roku. To właśnie latem 2022, po jego wygaśnięciu, po Suareza mieliby zgłosić się działacze Interu Miami.

Komentarze