Szalone derby Barcelony! Blaugrana traci dwa punkty

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Ostatni sobotni mecz w ramach 19. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym RCD Espanyl rywalizował z FC Barceloną, zakończył się rezultatem 2:2. Jednocześnie podopieczni Ernesto Valverde zaliczyli swój czwarty remis w trwającej kampanii.

Duma Katalonii przystępowała do swojej potyczki ze świadomością tego, że swój mecz wygrał Real Madryt. Tym samym ekipa z Camp Nou, aby wrócić na pozycję lidera rozgrywek, musiała odnieść zwycięstwo. Podopieczni Abelardo mieli jednak zamiar pokrzyżować plan Blaugrany, a może i przyczynić się do zwolnienia szkoleniowca Barcy.

Pierwsze fragmenty rywalizacji toczonej na RCDE Stadium nie należały do najciekawszych. W każdym razie spotkanie ożywiło się od 23 minuty, gdy gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę dla Espanyolu zdobył David Lopez, pokonując Neto po strzale głową. Do przerwy miał zatem miejsce wynik 1:0.

Tuż po zmianie stron mistrzowie Hiszpanii zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, będąc w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po dośrodkowaniu Jordiego Alby w pole karne rywali. Tym samym Urugwajczyk zaliczył swoje jedenaste trafienie w sezonie.

Tymczasem w 59. minucie na prowadzenie Barcę wyprowadził Arturo Vidal, popisując się mocnym uderzeniem głową po podaniu Suareza. Niemniej w 75. minucie sytuacja Barcelony się skomplikowała, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Frenkie De Jong.

Grę w przewadze jednego zawodnika gospodarze wykorzystali w 88. minucie za sprawą Wu Leja. Chińczyk zaliczył swoje drugie trafienie w sezonie, które kosztowało Dumę Katalonii stratę dwóch punktów. W kolejnej serii gier Barca zagra z Granadą, a Espanyol zmierzy się z Villarreal CF.

RCD Espanyol – FC Barcelona 2:2 (1:0)

1:0 David Lopez 23′
1:1 Suarez 50′