Tebas: Mecze po powrocie będą rozgrywane codziennie

Real Madryt - FC Barcelona
Real Madryt - FC Barcelona fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Prezes La Liga Javier Tebas zapowiedział, że po wznowieniu rozgrywek w Hiszpanii, spotkania będą rozgrywane codziennie. Kiedy to nastąpi? Na razie nie wiadomo, choć władze ligi liczą, że będzie to możliwe 12 czerwca.

Czytaj dalej…

– Spodziewaliśmy się około 25-30 pozytywnych testów. To dobra wiadomość wiadomość dla piłkarskiego przemysłu i hiszpańskiego społeczeństwa. Zanotowaliśmy osiem przypadków wśród 2500 przeprowadzonych testów, nie tylko u zawodników – poinformował Tebas w programie El Partidazo w stacji Movistar+, dodając jednocześnie, że osoby, które miały pozytywny wynik, kolejne badania przejdą we wtorek.

Powrót 12 czerwca? Władze muszą zatwierdzić termin

Władze La Liga oraz kluby przygotowują się do ewentualnego wznowienia rozgrywek 12 czerwca. Tebas podkreśla jednak, że data ta musi zostać jeszcze potwierdzona przez odpowiednie władze: – Organ ds. zdrowia jest tym, który będzie musiał zatwierdzić nasz plan powrotu do piłki. Mamy obowiązek wrócić do naszej działalności po stratach, które już ponieśliśmy. Będzie to zależało od ewentualnych wzrostów i przestrzegania zasad. Wirus nadal jest.

Kluby muszą liczyć się z napiętym terminarzem gier po wznowieniu rywalizacji. – Będziemy grać w piłkę codziennie, od wznowienia do zakończenia rozgrywek – dodał Tebas.

Komentarze