Tebas z prośbą do Messiego

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Prezydent La Liga Javier Tebas ma nadzieję, że Lionel Messi do końca swojej kariery będzie występował na hiszpańskich boiskach. Jego zdaniem wyjazd Argentyńczyka miałby zdecydowanie większy wpływ na ligę niż opuszczenie jej przez Cristiano Ronaldo dwa lata temu.

Czytaj dalej…

Zdaniem Tebasa odejście Cristiano Ronaldo z Realu Madryt nie miało żadnego wpływu na rozgrywki La Liga. – Wyjazd Cristiano, nawet jeśli wywołał w Madrycie zmartwienie, nie miał prawie żadnego wpływu, ponieważ w La Liga od lat przygotowywaliśmy się do tego, by marka La Liga była ważniejsza od zawodników. Ale przypadek Messiego jest inny – powiedział Javier Tebas.

– Messi jest najlepszym zawodnikiem w historii piłki nożnej. Przez cały czas mieliśmy szczęście, że mamy go w lidze. Jego odejście byłoby zauważalne, tym bardziej, gdyby miał grać w innej lidze. Jest ikoną hiszpańskiej piłki nożnej, La Liga i proszę go, aby zakończył karierę w naszej lidze – kontynuował.

– Nie byłaby to oczywiście katastrofa, ponieważ podpisaliśmy kilka umów telewizyjnych z Messim i bez niego. Ważna jest jednak wartość, jaką daje. Messi zawsze nas zachwyca – dodał prezydent La Liga.

Messi przedłuży kontrakt?

Obecna umowa Messiego z Barceloną obowiązuje do czerwca 2021 roku, ale wszystko wskazuje na to już wkrótce zostanie przedłużona. Nowy kontrakt argentyńskiego napastnika miałby obowiązywać do 2023 roku, choć rok wcześniej Messi miałby prawo do odejścia z Barcelony za darmo.

Komentarze