Ter Stegen przejdzie operację

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Prawdopodobnie bez Marca-Andre ter Stegena będzie musiała poradzić sobie Barcelona na początku sezonu 2020/21. We wtorek niemiecki bramkarz przejdzie operację prawego kolana, w którym odczuwał dyskomfort w trakcie ostatniego sezonu.

Czytaj dalej…

Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że zabieg zostanie przeprowadzony przez doktora Ramona Cugata i ma on charakter proaktywny. Jego wykonanie ma zapobiec ewentualnym dalszym problemom zdrowotnym bramkarza i zażegnać dyskomfort, z którym borykał się od pewnego czasu.

FC Barcelona na razie nie zdecydowała się na podanie przewidywanego czasu powrotu reprezentanta Niemiec do gry, ale według hiszpańskich mediów, przerwa w grze Ter Stegena potrwa co najmniej dwa miesiące. Oznacza to, że nie będzie do dyspozycji nowego szkoleniowca Dumy Katalonii na start nowego sezonu La Liga, co planowane jest na 12 września.

Niewykluczone, że okres rehabilitacji bramkarz poświęci również na rozmowy z klubem w sprawie warunków nowego kontraktu. Obecna umowa Niemca obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Niekwestionowany numer jeden

Ter Stegen od dłuższego czasu jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce katalońskiego klubu i jednym z zawodników, którego sprzedaż jest wykluczona.

W zakończonym sezonie niemiecki bramkarz rozegrał 46 spotkań w barwach Barcelony, w tym 36 na boiskach La Liga.

Komentarze