Todibo zakażony koronawirusem

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

W środowe południe FC Barcelona poinformowała o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego ze swoich zawodników. Po południu poznaliśmy jego personalia. Jest nim Jean-Clair Todibo, który informację potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Czytaj dalej…

Dziewięciu przetestowanych

20-latek był jednym z dziewięciu zawodników, którzy w środę mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Dzień wcześniej, zgodnie z procedurą, zostali poddani testom PCR na obecność koronawirusa. W przypadku Todibo test dał wynik pozytywny, w efekcie czego piłkarz przebywa obecnie na domowej kwarantannie. Francuz nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze.

“Witam wszystkich. Informuję, że uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19, jestem bezobjawowy i czuję się dobrze. Pozostaję w domu zgodnie z protokołem sanitarnym. Nie mogę doczekać się powrotu do treningów, ale na razie muszę zostać w domu, dopóki nie zwalczę wirusa. Dziękuję wszystkim za wsparcie” – napisał Todibo w poście opublikowanym na Twitterze.

Powrót z wypożyczenia

We wspomnianej grupie zawodników znaleźli się między innymi piłkarze, którzy wrócili do Barcelony z wypożyczeń do innych zespołów. Todibo jest jednym z nich, bowiem drugą połowę ostatniego sezonu spędził w Schalke 04 Gelsenkirchen, w barwach którego rozegrał osiem spotkań na boiskach Bundesligi.

Mecz z Bayernem niezagrożony

Uzyskanie dodatniego testu przez Todibo nie ma żadnego wpływu na zaplanowany na piątek mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów, w którym Barcelona zmierzy się w Lizbonie z Bayernem Monachium. Francuski obrońca nie miał bowiem żadnego kontaktu z zespołem, który w czwartek uda się do stolicy Portugalii. Wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze drużyny oraz sztab szkoleniowy już wcześniej przeszli testy, które komplecie dały wyniki negatywne.

Komentarze