Trener Villarreal celuje w Ligę Mistrzów

La Liga
La Liga

Szkoleniowiec Villarreal Javi Calleja wierzy, że jego drużynę stać na włączenie się do walki o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Krok w tym kierunku Żółte Łodzie Podwodne chcą zrobić w poniedziałkowym meczu z Sevillą.

Czytaj dalej…

Villarreal po trzech kolejnych wygranych awansował na siódme miejsce w tabeli i traci obecnie pięć punktów do czwartej Sevilli. Ewentualne zwycięstwo w poniedziałkowym meczu pozwoli podopiecznym Javiego Calleji zmniejszyć ten dystans do zaledwie dwóch punktów.

– Naszym celem jest znaleźć się dwa punkty za Sevillą i do tego jedyne czego nam potrzeba to zwycięstwo. Jesteśmy przekonani, że stać nas na to. Jesteśmy także bardzo zmotywowani. Konsekwencją zwycięstwa nad Sevillą będzie również to, że będziemy bardzo blisko Ligi Mistrzów. Do zdobycia pozostało jeszcze wiele punktów i zamierzamy walczyć o wszystko – powiedział Javi Calleja.

Calleja: Sevilla jednym z najlepszych zespołów

– Jest to jeden z najlepszych zespołów w lidze pod względem umiejętności fizycznych, technicznych i taktycznych. Nie przejmują się tym z kim grają, bo mają świetnych zawodników i świetnego trenera. Wykonywana przez nich praca jest genialna i dlatego są tam, gdzie są – kontynuował szkoleniowiec Żółtych Łodzi Podwodnych.

– Na poziomie fizycznych liczby mówią, że należą do najlepszych w lidze. Ten kto najlepiej wykorzysta swoje walory w trakcie meczu, będzie bliżej wygranej. Musimy być odważni i zmusić ich do biegania – dodał Calleja.

Komentarze