La Liga: tylko dziewięć goli w niedzielę, pasjonujący hit w Villarreal – podsumowanie 20. kolejki

Angel Correa
Angel Correa Pressfocus

Wyniki 20. kolejki La Liga. Niedziela w Hiszpanii nie stała pod znakiem pasjonujących spotkań. Kolejkę uratował jednak pasjonujący hit pomiędzy Villarreal CF a Atletico Madryt.

Na Campo de Futbol de Vallecas, Rayo Vallecano było w stanie powstrzymać Real Betis. Gospodarzom ten fakt z pewnością ułatwiła czerwona kartka dla Aleksa Moreno. Jednak to goście objęli prowadzenie (trafienie w doliczonym czasie gry Sergio Canalesa. Gospodarze wyrównali dopiero w 70. minucie (gol Ivana Baillu).

Swoją grą na kolana nie powaliła również Sevilla FC, która skromnie pokonała Getafe CF 1:0. Gol Ray Mira w 22. minucie był…jedynym celnym uderzeniem piłkarzy z Andaluzji w tym spotkaniu.

Większych emocji pozbawiona była również rywalizacja Deportivo Alaves z Athletic Bilbao. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a zawodnicy uraczyli kibice ledwie trzema celnymi strzałami.

Zdecydowanie ciekawiej było na El Sadar, gdzie Osasuna nie dała większych szans Cadiz CF, pewnie zwyciężając 2:0.

Z kolei na Estadio de la Ceramica spotkały się dwa największe rozczarowania sezonu 2021/2022 w La Liga, a więc Villarreal CF i Atletico Madryt. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gości, którzy prowadzili od 10. minuty po fenomenalnym strzale Angela Correi (potężny strzał z dystansu). Gospodarze odpowiedzieli w 29. minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym Atleti, największą przytomnością umysłu zachował się Pau Torres. W drugiej połowie najpierw Alberto Moreno płaskim strzałem zaskoczył Jana Oblaka, a stan rywalizacji wyrównał już kilka chwil później Geoffrey Kondogbia.

Rayo Vallecano – Real Betis Sewilla 1:1 (0:1)

Ivan Baillu (70′) – Sergio Canales (45′)

Sevilla FC – Getafe CF 1:0 (1:0)