Udany debiut Koemana w Barcelonie!

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona zaliczyła udany debiut w lidze hiszpańskiej pod dowództwem Ronalda Koemana. Duma Katalonii pokonała 4:0 (4:0). Villarreal CF. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach meczu, gdy Blaugrana strzeliła wszystkie gole.

FC Barcelona przystępowała do swojej potyczki w roli faworyta, ale team Unaia Emery’ego nie zmierzał rzucać białego ręcznika. Tym samym zawody na Camp Nou zapowiadały się bardzo ciekawie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji wicemistrzowie Hiszpanii zdobyli cztery bramki. Dublet zaliczył Ansu Fati, który wpisał się na listę strzelców w 15. i 20. minucie. Młody piłkarz Blaugrany swoje pierwsze trafienie zaliczył po podaniu Jordiego Alby. Z kolei bramka na 2:0 dla Barcy padła z udziałem Philippe’a Coutinho.

Powiało optymizmem

Trzeci gol dla Barcy padł w 35. minucie, gdy rzut karny po faulu na Ansu Fatim wykorzystał Leo Messi. Na tym jednak strzelanie na stadionie w Barcelonie się skończyło, bo tuż przed przerwą samobójcze trafienie zaliczył jeszcze Pau Francisco Torres. Losy rywalizacji zostały zatem rozstrzygnięte już w pierwszej połowie.

W drugiej połowie wynik rywalizacji nie uległ już zmianie, chociaż gospodarze mieli sytuacja na to, aby podwyższyć swoje prowadzenie. Argentyńczyk Messi starał się zdobyć swoją drugą bramkę w 65. minucie, ale kapitaną interwencją popisał się Sergio Asenjo. Barcelona w każdym razie udanie zaczęła nowy sezon, wygrywając 4:0.