Vidal krytykuje Barcelonę

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Artur Vidal nie szczędzi słów krytyki pod adresem kierownictwa Barcelony. 33-letni Chilijczyk, który od dwóch lat reprezentuje Dumę Katalonii, uważa, że władze klubu popełniły wiele błędów, których konsekwencją była między innymi klęska w meczu z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

Vidal jest jednym z zawodników, którzy prawdopodobnie pożegnają się wkrótce z katalońskim klubem. Doświadczony Chilijczyk nie znajduje się podobno w planach nowego trenera Barcelony, Ronalda Koemana.

DNA Barcelony zostaje w tyle

Pomocnik w wywiadzie udzielonym Danielowi Habifowi, który został opublikowany na Youtubie, zwrócił uwagę na błędy, których skutkiem jest obecna sytuacja klubu. – Barcelona musi zmienić swój sposób myślenia. Piłka nożna bardzo się rozwinęła, DNA Barcelony pozostaje w tyle, inne drużyny rozwijają się w inny sposób. Piłka nożna jest teraz bardziej fizyczna, chodzi o większą siłę i szybkość, a technika czasami staje się mniej istotna – powiedział Vidal, cytowany przez ESPN.

– W końcu płaci się cenę, gdy ma się do czynienia ze zorganizowaną drużyną, drużyną o zwycięskiej mentalności, z zawodnikami, którzy są świetnie przygotowani pod względem fizycznym i mają silny system gry. W końcu płacisz za to, że jesteś słaby mentalnie i brakuje ci energii. Tak się właśnie stało – kontynuował.

– Barcelona musi zmienić wiele rzeczy. Drużyna, która moim zdaniem jest najlepsza na świecie, nie może mieć 13 profesjonalnych zawodników i tylko młodych piłkarzy. Każdy zespół ma 23 zawodników, którzy codziennie walczą o miejsce, rozwijają się i stają się lepsi. Kiedy myślisz, że z twoim DNA zawsze możesz wygrać, bardzo się mylisz – dodał.

Vidal chętny na powrót do Włoch

Pożegnanie Vidala z Barceloną wydaje się przesądzone. Gdzie w takim razie zagra Chilijczyk w przyszłym sezonie? Sam nie ukrywa, że chętnie wróciłby do Włoch i ponownie spotkał się z Antonio Conte, który obecnie prowadzi drużynę Interu Mediolan.

– Był niesamowity jako zawodnik. Wyobraźcie sobie go jako trenera. Jeśli on lub Juventus zadzwoni do mnie, będę szczęśliwy, ale musisz zachować spokój. Jeśli to się stanie, to się stanie. Mam również wiele pozytywnych uczuć do Juventusu i Andrei – stwierdził szkoleniowiec.

Komentarze