Villarreal potwierdza odejście trenera

La Liga
La Liga

Javi Calleja, zgodnie z zapowiedziami, żegna się z Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne oficjalnie potwierdziły odejście szkoleniowca, który pracował z pierwszą drużyną przez prawie trzy lata.

Czytaj dalej…

“Javi Calleja nie jest już trenerem Villarreal CF. Żółte Łodzie Podwodne pragną podziękować mu za pracę, poświęcenie i profesjonalizm w czasie, gdy był trenerem pierwszego zespołu i życzą mu wszystkiego najlepszego w jego dalszej karierze” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

42-letni obecnie szkoleniowiec, całą trenerską karierę był związany z Villarreal, gdzie prowadził drużyny młodzieżowe oraz zespół rezerw. Stanowisko trenera pierwszej drużyny objął we wrześniu 2017 roku i pracował do dziś, z niespełna dwumiesięczna przerwą między grudniem 2018 a styczniem 2019 roku.

W zakończonym już sezonie 2019/20, prowadzona przez niego drużyna zajęła piąte miejsce w tabeli La Liga i wywalczyła prawo do reprezentowania Hiszpanii w rozgrywkach Ligi Europy.

Emery zastąpi Calleję

Nowym szkoleniowcem Żółtych Łodzi Podwodnych ma zostać Unai Emery, który zdecydował się na powrót do Hiszpanii, po tym jak ostatnie lata spędził we Francji i Anglii, prowadząc drużyny Paris Saint-Germain i Arsenalu. Były szkoleniowiec, między innymi Valencii, prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami Villarreal i nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w ich sfinalizowaniu. Oficjalnego komunikatu o podpisaniu kontraktu można spodziewać się w najbliższych dniach.

Komentarze