Ważna deklaracja ws. przyszłości Zidane’a

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Zinedine Zidane złożył klubowym działaczom ważną deklarację w sprawie swojej przyszłości w Realu Madryt. Francuz zaznaczył, że nie zamierza opuszczać Santiago Bernabeu.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie spekulowano w hiszpańskich mediach na temat przyszłości utytułowanego szkoleniowca. Sugerowano, że pomimo ważnego do lata 2022 roku kontraktu, Zidane mógłby wcześniej rozstać się z Królewskimi. Sam Francuz unikał do tej pory jednoznacznych deklaracji. Złożył ją dopiero teraz, po zakończeniu ligowego sezonu.

Zidane ma plany wobec Realu

Real przechodził w kończącym się sezonie wzloty i upadki, a relacje Zidane’a z zarządem nie zawsze były rewelacyjne. Klub osiągnął ostatecznie swój cel, jakim było zdobycie mistrzostwa kraju. Sam szkoleniowiec cieszy się zaufaniem piłkarzy, a także otoczenia klubowego wraz z kibicami.

Jak informuje Marca, Zidane złożył zarządowi jasną deklarację, iż chce w dalszym ciągu pracować na Santiago Bernabeu. Praktycznie pewnie jest tym samym, że Francuz wypełni swój kontrakt, który jest ważny jeszcze przez dwa lata.

Zidane przedstawił też Florentino Perezowi swoje plany odnośnie zawodników. Mówi się o tym, że bez żalu oddałby Jamesa Rodrigueza, Garetha Bale’a i Alvaro Odriozolę. Możliwe też, że Brahim Diaz uda się na wypożyczenie do innego klubu.

Historia się nie powtórzy

Nie powtórzy się na razie historia z 2018 roku, kiedy Zidane po kolejnym triumfie w Lidze Mistrzów zdecydował się odejść z Realu Madryt. Jego następcy, czyli Julen Lopetegui i Santiago Solari nie prowadzili drużyny Królewskich z takimi sukcesami. To między innymi dlatego doszło do powrotu Zidane’a.

Komentarze