Rozgrywki La Liga wrócą 12 czerwca?

La Liga
La Liga

12 czerwca – tego dnia hiszpańskie kluby chciałyby wznowić rozgrywki La Liga – informuje dziennik AS. Zawodnicy mają już za sobą pierwsze testy na koronawirusa i powoli wracają do treningów.

Czytaj dalej…

Władze La Liga i kluby wierzą, że rozgrywki będzie można wznowić  wznowione w drugi weekend czerwca. Tym samym drużyny będą miały miesiąc na przygotowanie się do gry. Zgodnie zapowiadają także przestrzeganie wszystkich protokołów przygotowanych przez ligę oraz odpowiednie władze.

Na razie data 12 czerwca nie została oficjalnie potwierdzona. Decyzję w tej sprawie musi również podjąć między innymi Ministerstwo Zdrowia. Jak informuje AS, alternatywną datą braną pod uwagę jest 19 czerwca. Wówczas rozgrywki hiszpańskiej ekstraklasy toczyłyby się w czerwcu oraz przez cały lipiec, natomiast sierpień byłby zarezerwowany na dokończenie europejskich pucharów.

Kluby La Liga chcą zmniejszyć ryzyko

AS wskazuje również, że głównym zmartwieniem wszystkich klubów jest zapobieganie ewentualnemu zarażeniu już po wznowieniu treningów. Przedstawiciele klubów, a także sztaby szkoleniowe są jednak w tej kwestii zgodne i zamierzają podjąć wszystkie możliwe środki mogące zmniejszyć ryzyko.

W minionym tygodniu testom na obecność koronawirusa poddani zostali wszyscy piłkarze hiszpańskiej ekstraklasy, a także jej zaplecza. La Liga w oficjalnym komunikacie poinformowała, że aktywne zakażenie koronawirusem wykryto u pięciu zawodników. Z kolei aż 160 uznanych zostało za uodpornionych, bowiem testy potwierdziły istnienie w ich organizmach przeciwciał.

Komentarze