Rayo upokorzyło Cadiz, Real udowodnił wyższość nas słabiutką Sevillą [WIDEO]

Luka Modric
Luka Modric Pressfocus

W sobotę byliśmy świadkami aż czterech spotkań. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się z nich było starcie Realu Madryt z Sevillą. Wiele emocji towarzyszyło również spotkaniu Rayo Vallecano z Cadizem, a także Valenci z Mallorcą. Nietoperze zawiodły mocno kibiców, wypuszczając z rąk zwycięstwo.

Valencia wypuściła zwycięstwo z rąk

Zdecydowanie sfrustrowany występem swoich podopiecznych w drugiej połowie meczu z RCD Mallorca był Gennaro Gattuso. Valencia wygrywała 1:0 za sprawą gola z rzutu karnego, którego pewnie wyegzekwował Edinson Cavani. Za odrabianie strat wzięli się jednak rywale, którzy zanotowali trafienie wyrównujące w 66 minucie. Też z rzutu karnego, trafił wówczas Muriqui. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry po pięknej akcji indywidualnej trafienie na 2:1 zanotował Kang-In Lee. Koreańczyk przedryblował kilku rywali i umieścił piłkę w siatce, dobijając Valencię.

Błędy w obronie gwoździem do trumny Sevilli

Przez niedługą chwilę w Madrycie wydawało się, że Sevillę stać na ugranie w starciu z Realem Madryt remisu. Królewscy już od 5 minut wygrywali po trafieniu Luki Modricia, ale w drugiej połowie stan rywalizacji wyrównał Erik Lamela, który wykorzystał świetne dogranie Montiela. Los Blancos uśpili rywala, po czym zadali mu dwa szybkie ciosy, po których już się nie podniósł.

W 79 minucie po podręcznikowej wręcz kontrze do siatki trafił Lucas Vazquez, a dwie minuty później wynik na 3:1 ustalił Fede Valverde. Urugwajczyk znów popisał się wspaniałą bramką z dystansu, czym potwierdził swoją dobrą formę.