La Liga: jeden gol w Elche, niespodzianka stała się faktem – podsumowanie 21. kolejki

Unai Emery
Unai Emery PressFocus

Wyniki 21. kolejki La Liga. W jedynym niedzielnym spotkaniu Elche CF niespodziewanie wygrało u siebie z Villarrealem CF 1:0. Gola dla gospodarzy zdobył na kwadrans przed końcem Lucas Boye. Dla gości to pierwsza ligowa porażka od 4 grudnia 2021 roku.

Boye bohaterem Elche CF

Elche CF do przerwy remisowało z Villarrealem CF 0:0. Gospodarze oraz goście nie oddali w trakcie pierwszej części niedzielnej potyczki… ani jednego celnego uderzenia.

Najgroźniej pod bramką przyjezdnych zrobiło się po upływie pół godziny gry. Wówczas z rzutu wolnego uderzał Diego Gonzalez, lecz zabrakło mu nieco precyzji.

W 60. minucie blisko zdobycia gola byli przyjezdni. Yeremi Pino uderzył na bramkę Elche FC, ale bardzo dobrze interweniował Edgar Badia.

Finalnie doczekaliśmy się jednak trafienia. Na kwadrans przed końcem bramkę dla gospodarzy mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów zdobył Lucas Boye. Asystował mu Gerard Gumbau.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze nieoczekiwanie pokonali gości jednym golem.