La Liga: hit nie zawiódł, kapitalny gol Alby, Real wykonał plan – podsumowanie 23. kolejki

FC Barcelona - Atletico Madryt
FC Barcelona - Atletico Madryt PressFocus

Wyniki 23. kolejki La Liga. Na rozpoczęcie niedzielnych zmagań Valencia CF zremisowała z Realem Sociedad 0:0. W hicie FC Barcelona pokonała Atletico Madryt 4:2. Ozdobą spotkania była bramka Jordiego Alby, który wyrównał na 1:1 pięknym wolejem. W trzecim meczu Real Betis przegrał z Villarrealem 0:2. Z kolei w ostatniej konfrontacji Real Madryt wygrał z Granadą CF 1:0.

Hit dla Barcelony, Betis bez oczek, Real Madryt lepszy od Granady

W pierwszej potyczce Valencia CF podejmowała Real Sociedad. Finalnie nie zobaczyliśmy ani jednego gola. W drugiej konfrontacji FC Barcelona wygrała z Atletico Madryt 4:2. Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości, którzy prowadzili od ósmej minuty. Potem fantastycznym wolejem popisał się jednak Jordi Alba, a gola na 2:1 zdobył Gavi. Do przerwy było 3:1, bo na listę strzelców wpisał się jeszcze Ronald Araujo.

Po zmianie stron emocji także nie brakowało. Duma Katalonii od 69. minuty musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Daniego Alvesa, lecz finalnie triumfowała 4:2.

W trzecim spotkaniu Betis Sevilla przegrał u siebie z Villarrealem 0:2. O 21:00 rozpoczął się mecz Realu Madryt z Granadą CF. Królewscy triumfowali 1:0. Na pierwszego (i jedynego) gola musieliśmy czekać aż do 74. minuty. Wówczas golkipera Granady CF strzałem zza pola karnego pokonał Marco Asensio.