La Liga: Villarreal dalej niepokonany, Atletico wstało z kolan, Real Madryt odpalił po przerwie – podsumowanie 25. kolejki [WIDEO]

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

W sobotę doszło do czterech pojedynków w ramach 25. kolejki La Liga. Rywalizację otworzył mecz Granada – Villarreal. Żółta łódź podwodna nie dała szans swojemu rywalowi (4:1). Później Atletico pokonało Osasunę (3:0), natomiast Real Madryt rozbił Alaves dopiero w końcówce (3:0).

Seria Villarreal trwa, pokaz siły Atletico,

Villarreal nie pozostawił złudzeń Granadzie, która i tak od dłuższego czasu notuje same niepowodzenia. Tym razem piłkarze Emery’ego zaczęli strzelać kilka chwil przed przerwą. Dublet Danjumy pogrążył gospodarzy i wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem Milla skrócił dystans zaraz po przerwie i do końcówki obie ekipy prowadziły wyrównaną grę. Dopiero kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Villarreal wrócił do strzeleckich nawyków. Danjuma ustrzelił hat-tricka, z kolei ostateczny rezultat ustaliło trafienie Gomeza z doliczonego czasu.

Atletico nie miało najlepszej serii w ostatnim czasie, jednak w ten weekend podopieczni Simeone zdeklasowali Osasunę. Pierwszy gol padł już po trzech minutach, kiedy Joao Felix skorzystał na błędzie defensorów i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie Luis Suarez popisał się kapitalnym strzałem z dystansu, gdy zauważył, że golkiper jest dość daleko od bramki. Do tego na sam koniec zawodów Angel Correa przypieczętował komplet punktów Rojiblanco. Dla ekipy z Madrytu to bardo ważne zwycięstwo, ponieważ już za kilka dni pojedynek z Man Utd w Lidze Mistrzów, więc lepsza atmosfera nie zaburzy przygotowań do ważnego pojedynku.

Real Madryt dość długo męczył się z Deportivo. Królewscy przerwali strzelecką niemoc dopiero po upływie godziny. Wówczas Asensio wykorzystał kapitalne zagranie Benzemy. Od tej pory podopieczni Ancelottiego z każdą kolejną chwilą zbliżali się do zdobycia drugiego gola. Jednak to w końcówce gospodarze zadali dwa decydujące ciosy, w tym na listę strzelców po dłuższej przerwie wpisał się Karim Benzema.