La Liga: bolesna wpadka Sevilli, pokaz siły FC Barcelony – podsumowanie 28. kolejki

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano cztery spotkania 28. kolejki La Liga. Z faworytów punkty straciła tylko Sevilla, natomiast najwięcej goli padło na Camp Nou, gdzie Barca rozbiła Osasunę.

Sevilla znów zaliczyła wpadkę, cenne zwycięstwa Betisu i Barcy

Kilka dni temu Sevilla pokonała West Ham w ramach 1/8 finału Ligi Europy, z kolei w niedzielę nie dała rady Rayo Vallecano na wyjeździe (1:1). Prowadzenie ekipie przyjezdnej mógł zapewnić Rafa Mir, który wpakował piłkę do siatki jeszcze przed upływem kwadransa. Arbiter nie uznał jednak tego gola, ponieważ piłkarz przed oddaniem strzału dotknął piłki ręką. Zeszłoroczny beniaminek przetrwał pierwszą połowę i zaraz po wznowieniu gry Bebe zapewnił swojej drużynie gola, pewnie strzelając z dystansu pod samą poprzeczkę. Podopieczni L zdołali odpowiedzieć dopiero po godzinie walki, kiedy Thomas Delaney wykazał się wielkim sprytem w polu karnym rywala. Finalnie więcej bramek nie padło, co zacznie oddaliło Sevillę od lidera z Madrytu w ligowej klasyfikacji.

Tymczasem Betis po zaciętej walce pokonał Athletic Bilbao (1:0). O wszystkim zadecydował gol strzelony w 20. minucie przez Iglesiasa. Dzięki całej puli, Biało-zieloni pozostali w czołówce i tracą do czwartego Atletico zaledwie dwa oczka.

Natomiast niedzielne zmagania zakończyło spotkanie na Camp Nou. Pokaz siły Barcy przeciwko Osasunie udowodnia, że Duma Katalonii nie ma problemów ze zdobywaniem bramek, a ostatni bezbramkowy remis w Lidze Europy był tylko zwykłym wypadkiem przy pracy. Całkiem nieźle w tych zawodach zagrał Dembele. Francuz zanotował dwie asysty, a także rozegrał cały pojedynek.