Atletico nie dało szans Barcelonie, Suarez bohaterem

Luis Suarez
Luis Suarez PressFocus

Sobotnie zmagania w 8. kolejce La Ligi rozpoczęły się w Pampelunie, gdzie Osasuna wygrała u siebie 1:0 z Rayo Vallecano. RCD Mallorca po trudnym spotkaniu zdołała skromnie pokonać Levante (1:0), a bohaterem gospodarzy został Manolo Reina, który obronił rzut karny. Pojedynek Cadizu z Valencią zakończył się bezbramkowym remisem. W hicie kolejki Atletico pokonało u siebie Barcelonę, a bohaterem spotkania został Luis Suarez (2:0).

Jeden gol wystarczył do szczęścia

W meczu OsasunaRayo Vallecano można było spodziewać się wyrównanej walki, ponieważ obie ekipy spisywały się dobrze w tym sezonie. Rzeczywiście, żadna ze stron nie przejęła wyraźnie inicjatywy, chociaż lepsze wrażenie pozostawiała po po sobie ekipa z Pampeluny. To ona w doliczonym czasie gry strzeliła gola na 1:0, który dał drugie zwycięstwo z rzędu. Autorem braki był Manu Sanchez. Warto zaznaczyć, że zakończyła się świetna seria Radamela Falcao. Kolumbijczyk trafiał bowiem w trzech poprzednich pojedynkach.

Bramkarz uratował Mallorcę, fatalna seria Levante

Levante podchodząc do ósmej kolejki wciąż czekało na pierwsze zwycięstwo. Pierwsza połowa ich spotkania z Mallorcą pozostawiała jednak wiele do życzenia. Po zmianie stron zespół z Balearów zdołał objąć prowadzenie, gdy Baba głową pokonał Aitora Fernandeza. W końcówce Levante miało ogromną okazję do wyrównania, gdy Jordi Mboula zagrał ręką we własnym polu karnym. Jose Morales przegrał jednak pojedynek z bramkarzem i pozbawił swoich kolegów punktu.

Bez bramek w Kadyksie

Od początku spotkania Cadiz skupiał się na murowaniu bramki, a Valencia robiła, co mogła, by sforsować podwójną gardę. Najgroźniejszy po stronie Nietoperzy był Daniel Wass, ale remis to sprawiedliwy rezultat spotkania bez historii, jakim okazał się sobotni mecz w Kadyksie.

Suarez odpłacił się Barcelonie, Atletico z triumfem w hicie

Atletico Madryt wykorzystało swoje dobre fragmenty w pierwszej połowie i wypunktowało w Barcelonę. Najpierw do siatki trafił Thomas Lemar po asyście Luisa Suareza, a tuż przed przerwą sam Urugwajczyk wykorzystał sprawną kontrę swojej drużyny. Tym samym napastnik odpłacił się klubowi, który ponad rok temu oddał go bez żalu do bezpośredniego rywala. To pierwsza porażka ligowa Blaugrany w obecnym sezonie.