Espanyol zaskoczył Real Madryt. Królewscy pokonani

Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

3 października to dzień, w którym La Liga zaplanowała aż pięć spotkań 8. kolejki. Jako pierwsi zaprezentowali się piłkarze Elche, który pokonali 1:0 Celtę Vigo. Później zobaczyliśmy rywalizację Espanyolu z Realem Madryt. Niespodziewanie Królewscy przegrali pierwsze spotkanie w tym sezonie, ponieważ mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Jeden gol wystarczył do szczęścia

Mecz Elche kontra Celta Vigo nie należał do najlepszych. O pierwszej połowie należy zapomnieć i nie będzie to żadna strata. W drugiej odsłonie gospodarze potrzebowali czterech minut, aby objąć prowadzenie. Gol strzelił Dario Benedetto. Jak się okazało, Argentyńczyk tym trafieniem zapewnił swojej ekipie triumf 1:0.

Real Madryt zanotował słaby tydzień

Na koniec tygodnia Real Madryt wybrał się w podróż do Katalonii. Mecz z Espanyolem miał być spacerkiem, po którym Królewscy zainkasują komplet punktów. Tymczasem tegoroczny beniaminek zaskoczył. Gospodarze wykorzystali słabe punkty przeciwnika, pokonując Los Blancos 2:1.

Karim Benzema dwukrotnie umieścił piłkę w siatce, ale przy premierowym trafieniu oddał strzał z pozycji spalonej. W konsekwencji Real doznał pierwszej porażki w La Liga. Dodamy tylko, że na tygodniu podopieczni Carlo Ancelottiego ulegli przecież Sheriff Tiraspol (1:2) w Lidze Mistrzów.

Baskowie nie wykorzystali potknięcia Los Blancos, Villarreal lepszy od Betisu

Cztery gole padły w dwóch przedostatnich niedzielnych spotkaniach ósmej kolejki La Liga. Getafe zremisowało 1:1 z Realem Sociedad. Tymczasem Villarreal pokonał 2:0 Real Betis.

Sensacja na koniec weekendu

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się ostatni niedzielny mecz ligi hiszpańskiej. Granada pokonała na swoim stadionie Sevillę. Gola na wagę wygranej zespołu Roberto Moreno strzelił Ruben Rochina, popisując się fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego. Dzięki tej wiktorii Granada opuściła strefę spadkową.