Xavi dementuje doniesienia na temat objęcia posady trenera Barcy

Xavi
Xavi fot. fcbarcelona.cat

Według doniesień mediów nowym trenerem FC Barcelony może zostać Xavi, który miałby zastąpić w tej roli Ernesto Valverde. Hiszpan postanowił zabrać głos w tej sprawie, dementując te doniesienia w zdecydowanym tonie.

Czytaj dalej…

– Nie jest żadną tajemnicą, że moim marzeniem jest poprowadzić kiedyś FC Barcelonę jako trener – powiedział Xavi w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Mówiłem już niejednokrotnie, że Barca to klub, który na zawsze pozostanie w moim sercu. Na razie jednak skupiam się na swoich obowiązkach w Al Sadd – dodał Hiszpan.

Xavi potwierdził, że spotkał się w ten weekend w Doha z dyrektorem sportowym mistrzów Hiszpanii w osobie Erica Abidala. Były reprezentant Hiszpanii zdementował jednak doniesienia na temat informacji, które pojawiły się w prasie.

– Spotkałem się z Abidalem, bo to mój przyjaciel. Rozmawialiśmy na różne tematy, ale tak jak już wspomniałem, skupiam się na swoich aktualnych obowiązkach. Chcę wypełnić swoją umowę  z Al-Sadd, mając jednocześnie szacunek do Barcelony i trenera Ernesto Valverde – skwitował 39-latek.

Komentarze