Xavi Hernandez nie wróci do Barcelony

Przy piłce Xavi Hernandez
Przy piłce Xavi Hernandez fot. ASInfo

Xavi Hernandez zaznaczył, że nie czuje się jeszcze gotowy na to, by wrócić do Barcelony. Media łączyły go ostatnio z posadą trenera w przypadku, gdyby Duma Katalonii zakończyła współpracę z Quique Setienem.

Czytaj dalej…

Były pomocnik Barcelony łączony był z powrotem na Camp Nou już wcześniej, po tym jak klub zwolnił Ernesto Valverde. Xavi odrzucił wówczas ofertę działaczy, mówiąc, że nie jest jeszcze gotowy na takie wyzwanie. Teraz, po przeszło połowie roku, jego stanowisko nie uległo zmianie.

Xavi nie jest jeszcze gotowy

Na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość Quique Setiena, zwłaszcza, że przegrał on z Barcą walkę o mistrzostwo Hiszpanii. Wiele zależeć może od tego jak daleko jego drużyna zajdzie w Lidze Mistrzów. W piątkowym ćwierćfinale Duma Katalonii zagra z Bayernem Monachium.

– W styczniu powiedziałem działaczom, że to nie jest jeszcze mój czas. Od tamtej pory się ze mną nie kontaktowali – przyznał Xavi. – Moje podejście do tej sprawy się w każdym razie nie zmieniło – dodał.

Barca potrzebuje wyników

– Życzę Barcelonie wszystkiego dobrego i szanuję Setiena. Jego styl gry jest bliski tego, czego potrzebuje taki klub jak Blaugrana. Teraz ważne jest to, by wraz z dobrym stylem przyszły też wyniki – zaznaczył Xavi.

Komentarze