Xavi z klauzulą dotyczącą Barcelony

Xavi
Xavi fot. fcbarcelona.cat

Xavi Hernandez przedłużył niedawno swój kontrakt z katarskim Al Sadd. W umowie miała się jednak znaleźć klauzula umożliwiająca mu odejście z klubu, jeżeli zgłosi się po niego Barcelona – informuje dziennik Sport.

Czytaj dalej…

Xavi od dłuższego czasu jest łączony z powrotem do Barcelony w roli trenera. Legenda Dumy Katalonii była już zimą wymieniana w gronie kandydatów do zastąpienia Ernesto Valverde, a teraz uważany jest za faworyta do przejęcia schedy po Quique Setienie.

Na razie były reprezentant Hiszpanii nie zdecydował się jednak na powrót na Camp Nou. Zamiast tego związał się nową z umową z obecnym klubem, ale pozostawił sobie również “uchyloną furtkę”. W nowej umowie miał pojawić się zapis pozwalający mu na swobodne odejście w przypadku możliwości podjęcia pracy w Barcelonie.

Xavi występował w zespole ze stolicy Katalonii w latach 1998-2015, rozgrywając łącznie 767 spotkań w pierwszym zespole. Z Barceloną zdobył łącznie 25 trofeów, w tym osiem razy triumfował w ligowych rozgrywkach i cztery razy wygrał Ligę Mistrzów.

Komentarze