La Liga z zielonym światłem od hiszpańskiego rządu

La Liga
La Liga

Premier hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez ogłosił w sobotę, że piłkarskie rozgrywki w Hiszpanii będą mogły wrócić 8 czerwca. Tym samym władze La Liga będą mogły wkrótce oficjalnie potwierdzić datę wznowienia rozgrywek.

Czytaj dalej…

Start 12 lub 19 czerwca

Jak informuje Mundo Deportivo, na chwilę obecną najbardziej prawdopodobnym terminem wznowienia rozgrywek jest 19 czerwca. Nie jest jednak wykluczone, że w związku ze zgodą rządu rywalizacja zostanie wznowiona tydzień wcześniej, czyli 12 czerwca. Termin ten jest preferowany przez La Liga.

Ostateczny termin powrotu do gry jest również uzależniony od tego, czy rząd przyjmie wniosek La Liga, aby wszystkie zespoły mogły już od najbliższego treningu rozpocząć normalne treningi, z udziałem wszystkich zawodników. Minister zdrowia Salvador Illa poinformował w sobotę, że wniosek nie został jeszcze przeanalizowany. Niewykluczone, że nastąpi to w trakcie weekendu.

Dwa tygodnie na treningi

Kluby hiszpańskiej La Liga stoją przy stanowisku, że potrzebują co najmniej dwóch tygodni treningów w pełnym wymiarze, bez ograniczeń, przed wznowieniem rozgrywek. Jeśli nie otrzymają zgody na takie treningi od najbliższego poniedziałku, rozgrywki La Liga nie będą mogły zostać wznowione 12 czerwca.

Komentarze