Zidane: Charakteryzuje nas solidność w defensywie

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane wierzy, że jego drużyna będzie kontynuowała to, co pokazuje od wznowienia rozgrywek. W środę Królewscy, pokonując 2:0 Real Mallorca, odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i ponownie wrócili na fotel lidera.

Czytaj dalej…

– Musimy mieć piłkę. Ustawienie nie jest dla mnie najważniejsze, chodzi raczej o to, co robimy z piłką na boisku. Możemy robić to lepiej, ale jestem zadowolony z tego, co widziałem i co robią ci zawodnicy, bo nie jest to wcale łatwe. To czwarte zwycięstwo z rzędu, ale wyróżniającą nas dzisiaj cechą jest nasza defensywna solidność, którą prezentujemy przez cały czas – powiedział Zidane.

– Dziś pod koniec meczu byliśmy trochę zmęczeni, ale to nie tylko kwestia Realu Madryt, to samo dotyczy wszystkich drużyn. To dziwna sytuacja, bo wróciliśmy do treningu po 60 dniach przerwy, do tego dochodzi jeszcze upał. Ale musimy iść dalej i wszystko, co możemy zrobić, to być bardziej czujni jeżeli chodzi o kondycję zawodników – kontynuował szkoleniowiec Realu.

Jedną z bramek dla Królewskich w środowym meczu zdobył Sergio Ramos, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. – Jestem zachwycony jego bramką, to było bardzo ważne. Wiemy, że to nasz kapitan, nasz przywódca. Po raz kolejny nadał także ton naszej defensywie. Jestem również bardzo zadowolony z jego bramki. Pracuje nad stałymi fragmentami gry i to jest satysfakcjonujące zarówno dla niego, jak i dla nas. Sergio jest tutaj od lat i tutaj powinien zakończyć karierę. Tak uważam i będę się temu przyglądał – dodał Zidane.

Komentarze