Zidane zaprzecza konfliktowi z piłkarzami

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane, twierdzi, że między nim a Garetehem Bale’em i Jamesem Rodriguezem nie ma żadnego problemu. Podczas środowej konferencji prasowej Francuz ostro zareagował na pytania dotyczące jego relacji z reprezentantem Walii.

Czytaj dalej…

W obecnym sezonie obaj zawodnicy w żadnym wypadku nie stanowią o sile drużyny ze stolicy Hiszpanii. Bale, który wystąpił w zaledwie 16 ligowych spotkaniach, w których zdobył tylko dwa gole, w ostatnich pięciu meczach zasiadał na ławce rezerwowych i ani razu nie pojawił się na boisku.

Z kolei James Rodriguez od października ubiegłego roku zagrał w La Liga tylko raz. W trzech ostatnich meczach zabrakło go natomiast nawet w kadrze meczowej.

Zidane: Wszyscy chcemy tego samego!

Podczas środowej konferencji prasowej przed meczem z Villarreal, dziennikarze po raz kolejny pytali o ich sytuację. Zidane nie krył z tego powodu zdenerwowania.

– Znowu pytanie o Garetha! Interesuje nas tylko ten mecz, podobnie jak Garetha. Zawsze staracie się znaleźć konflikt między nami, ale to się wam nie uda. Możecie ciągle pytać o to samo, ale wszyscy tutaj jesteśmy zjednoczeni: ja, Bale, James, wszyscy. Wszyscy chcemy tego samego – powiedział Zidane.

Bale i James odejdą z Realu?

Wiele wskazuje na to, że obecny sezon będzie dla Garetha Bale’a i Jamesa Rodrigueza ostatnim w barwach Realu Madryt. Nie ma wątpliwości, że Królewscy będą chcieli latem wytransferować obu zawodników, a uzyskane z ich sprzedaży środki przekazać na wzmocnienia drużyny.

W przypadku Bale’a, na przeszkodzie mogą jednak stanąć jego oczekiwania finansowe. Walijczyk na Santiago Bernabeu może liczyć na wysokie zarobki, których inne kluby, w obecnej sytuacji, mogą nie być w stanie mu zaproponować. W Madrycie zdają sobie z tego sprawą i zapewne szukają najlepszego wyjścia z tej sytuacji.

James Rodriguez nie powinien mieć natomiast problemów ze znalezieniem nowego klubu. W ostatnich tygodniach najczęściej mówiło się o jego możliwych przenosinach do lokalnego rywala Realu – Atletico Madryt. Reprezentant Kolumbii w swojej drużynie widzi trener Diego Simeone.

Komentarze