Zidane: Musimy to kontynuować

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane nie krył zadowolenia z postawy zespołu w czwartkowym meczu z Valencią. Królewscy rozegrali bardzo dobre spotkanie i dzięki pewnej wygranej 3:0 sięgnęli po kolejny komplet punktów.

Czytaj dalej…

– To bardzo ważne, co robimy. Zdobyliśmy trzy punkty przeciwko bardzo dobremu przeciwnikowi, który grał bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. Czuliśmy się jednak bardzo dobrze przez całe spotkanie, od pierwszej minuty, a jeszcze lepiej w drugiej połowie. To są szczegóły, ale możemy być szczęśliwi i zadowoleni z tego, co robiliśmy przez cały mecz. Jestem zadowolony z zawodników, to oni grają, walczą i zasłużyli na to zwycięstwo – powiedział Zidane.

– Fizycznie wyglądaliśmy bardzo dobrze i widzę, że zespół wygląda lepiej pod tym względem. Jesteśmy tam, gdzie chcemy być, a teraz musimy to kontynuować. Zostało nam jeszcze dziewięć finałów. Ważny teraz jest odpoczynek, bo będziemy mieli bardzo mało przerw. Już teraz przygotowujemy się do niedzielnego meczu – kontynuował szkoleniowiec Królewskich.

Świetny powrót Asensio

W czwartkowym meczu, po długiej przerwie spowodowanej kontuzja, na murawie pojawił się Marco Asensio i zdobył jedną z bramek. Zinedine Zidane nie krył zadowolenia z powrotu zawodnika.

– To wiele znaczy, szczególnie dla niego. Cieszymy się, że możemy widzieć Marco na boisku. Wrócił po ośmiu miesiącach i zobaczyliśmy, jak zdobywa bramkę w pierwszym meczu… Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – powiedział Zidane.

Tylko dwie zmiany

Od wznowienia rozgrywek La Liga, trenerzy hiszpańskich zespołów mają możliwość dokonania pięciu zmian w trakcie meczu. W spotkaniu z Valencią trener Zinedine Zidane zdecydował się jednak wykorzystać tylko dwie.

– Każde spotkanie ma swoją historię i teraz było podobnie. Rozegraliśmy dobry mecz, mogliśmy dokonać więcej zmian, ale dziś dokonaliśmy dwóch. Zrealizowaliśmy nasz cel i to jest najważniejsze. W następnym meczu być może będzie konieczność dokonania większej ilości zmian. Nie oznacza to jednak, że jeżeli mogę zrobić ich pięć, to tyle ich zrobię – mówił szkoleniowiec Realu Madryt.

– Chciałbym podkreślić pracę całej drużyny, także zawodników, którzy nie grali, ponieważ co tydzień pracujemy bardzo dobrze i to jest ważne. Będziemy potrzebowali wszystkich przygotowanych zawodników. Zostało dziewięć spotkań i musimy to kontynuować. W niedzielę czeka nas ważne spotkanie w San Sebastian, ale musimy się cieszyć tą wygraną i pogratulować zawodnikom dzisiejszego meczu – dodał Zidane.

Komentarze