Zidane: Naszą siłą jest defensywa

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

– Musimy pogratulować zawodnikom tego, co robią, bo wygrali siedem spotkań na siedem. Na razie jednak jeszcze niczego nie zdobyliśmy – powiedział trener Realu Madryt Zinedine Zidane po zakończeniu niedzielnego spotkania z Athletic Bilbao. Mecz na San Mames zakończył się skromną wygraną 1:0 Królewskich.

Czytaj dalej…

– To jest nasza siła. O to w tym wszystkim chodzi. To, co pokazujemy, to nasza siła i nasza równowaga. Kiedy tracimy piłkę, wszyscy bronimy i robimy to ostatnio bardzo dobrze. Brakowało nam trochę iskry w ataku, ale możemy to poprawić i zamierzamy to zrobić. Najważniejsza jest nasza siła defensywna, którą dziś ponownie pokazaliśmy – kontynuował trener Królewskich.

– To, co musimy robić, to myśleć o tym, co my robimy. Nie możemy słuchać świata zewnętrznego. Rywalizacja w La Liga będzie trwała do samego końca. Skupiamy się na meczach, które pozostały nam do rozegrania – mówił szkoleniowiec Realu Madryt.

Zidane o kontrowersjach

W niedzielnym meczu ponownie nie obeszło się bez kontrowersji. – Jestem tym zmęczony, bo cały czas mówimy o tym samym. Wygląda na to, że wygrywamy dzięki decyzjom sędziowskim, a tak nie jest. Robimy to na boisku. Trzeba szanować Real Madryt i jego zawodników – powiedział Zidane.

– Jestem dumny z pracy, którą wykonaliśmy. To nie lada wyczyn, żeby wygrać siedem meczów z rzędu. Brakuje nam trochę w ofensywie, ale nie będziemy narzekać, bo wygraliśmy ten mecz. Najważniejsze jest to, że nasza defensywa wygląda naprawdę bardzo dobrze. Wiemy, że jeżeli będziemy w dobrej formie defensywnej, to zawsze będziemy mieli okazję – dodał szkoleniowiec.

Komentarze