Zidane: Zasłużyliśmy na to zwycięstwo

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt w niedzielny wieczór pokonał 2:1 Real Sociedad i objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Szkoleniowiec Królewskich Zinedine Zidane uważa, że jego drużyna zasłużenie odniosła w tym meczu zwycięstwo.

Czytaj dalej…

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. To trudny teren, trudny przeciwnik i starali się sprawić nam trudności. Nie był to łatwy mecz, ale uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nie wiem, co można jeszcze powiedzieć. Sytuacja jednak się nie zmienia. Wiemy, że rywalizacja w La Liga zostanie rozstrzygnięta na sam koniec. Musimy kontynuować, to co robiliśmy do tej pory, pozostać bardzo skoncentrowani z wielkimi chęciami – powiedział Zidane po zakończeniu meczu.

– Denerwuje mnie to, że na koniec zawsze rozmawiamy o jednej rzeczy, o sędziach. A mamy drużynę, są mecze, które rozgrywamy od początku sezonu. Wychodzi na to, że sami niczego nie zrobiliśmy na boisku. Nie możemy kontrolować kontrowersji i tego co się mówi. Mogę tylko powiedzieć, że wygraliśmy na boisku i zanotowaliśmy zasłużone zwycięstwo. Każdy może jednak mówić, co chce – dodał francuski szkoleniowiec Realu Madryt.

– Jeszcze nic nie osiągnęliśmy. To prawda, że mamy trzy zwycięstwa i dziewięć punktów, ale wiemy, że do końca sezonu będzie bardzo ciężko, ponieważ w La Liga są naprawdę dobre zespoły, ale musimy to kontynuować. Mamy dobrą passę, zawodnicy dobrze reagują pod względem fizycznym i technicznym, zawsze szukamy czegoś więcej – mówił trener Królewskich.

Zidane: Ramos to prawdziwy bonus

Zidane nie krył również zadowolenia z postawy Sergio Ramosa, który zdobył jedną z bramek, ale występ okupił również kontuzją. – Dla mnie jest to najlepszy obrońca na świecie. Jest wielu naprawdę dobrych obrońców, ale to, co udało mu się osiągnąć przede te wszystkie lata, jest imponujące. Znam go bardzo dobrze, bo grałem z nim. Jego osobowość oznacza, że zawsze chce więcej i to właśnie zaszczepia w zespole i w klubie. To prawdziwy bonus – dodał Zidane.

Komentarze