Zła sytuacja Realu. Nie będzie transferów!

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na sytuacją finansową wielu europejskich klubów, także tych największych. Problemy nie ominęły również Realu Madryt, który prawdopodobnie będzie musiał zrezygnować ze wszystkich transferowych planów. Dyrektor generalny klubu, Jose Angel Sanchez, miał poinformować drużynę, że latem klub nie przeprowadzi żadnych transferów.

Czytaj dalej…

Piłkarze Realu Madryt, który w piątek pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzów, po raz ostatni przed wakacyjną przerwą spotkali się w sobotnie popołudnie w Valdebebas. W spotkaniu uczestniczył Jose Angel Sanchez, który przekazał zawodnikom najważniejsze informacje o sytuacji klubu. Ta, podobnie jak wielu innych ekip, jest szczególna i bardzo delikatna. Na tyle, że drużyna otrzymała jasny komunikat, że latem klub nie pozyska nowych zawodników.

Real sięgnie po wypożyczonych

Wiele wskazuje, że “nowymi” twarzami w zespole w przyszłym sezonie będą tylko piłkarze, którzy ostatnio występowali na wypożyczeniach w innych zespołach. Do klubu mają wrócić Andrij Łunin, Martin Odegaard i prawdopodobnie Dani Ceballos – informuje Marca.

Transfery muszą poczekać

O trudnej sytuacji już wcześniej informował prezydent Realu Madryt Florentino Perez, który przyznawał, że duże transfery będą musiały poczekać. – Sytuacja jest bardzo zła i trudno jest dokonywać dużych transferów w sytuacji, gdy wcześniej prosiło się zawodników o obniżenie wynagrodzeń – mówił Perez.

Wszystko jednak wskazuje na to, kibice Królewskich nie tylko będą musieli pogodzić się z brakiem dużych transferów podczas letniego okna transferowego, ale także z tym, że zespół nie zostanie wzmocniony w żaden sposób. Komunikat przekazany przez dyrektora generalnego klubu był jasny – transferów nie będzie.

Komentarze