Znamy kluczową datę dla przyszłości Barcelony

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Media donoszą, że FC Barcelona podjęła decyzję odnośnie daty wyboru nowego prezydenta klubu. Duma Katalonii zamierza przeprowadzić głosowanie 24 stycznia. Datę tę potwierdzić muszą jeszcze organy służby zdrowia i lokalne władze.

Czytaj dalej…

FC Barcelona krytykowana była w ostatnich tygodniach za opieszałość w tej sprawie. Głośna rezygnacja Josepa Marii Bartomeu nastąpiła bowiem jeszcze w październiku. Do dziennikarzy napływało wiele sprzecznych komunikatów. Dopiero w ten czwartek ustano, że wybory mają się odbyć pod koniec stycznia przyszłego roku.

Zdaniem dziennika AS, Barcelona na spotkaniu komisji zarządzającej ustaliła kluczowe punkty dotyczące głosowania. W najbliższych tygodniach przedstawiony zostanie harmonogram wyborczy. Pewna jest już w każdym razie data – 24 stycznia 2021 roku.

Wybory kluczowe dla losów Messiego?

Z powodu pandemii koronawirusa zielone światło w sprawie wyborów muszą dać służby medyczne w Barcelonie. Otwartym pozostaje też pytanie czy rząd w Katalonii zgodzi się, by głosowanie odbywało się tylko jednego dnia. 24 stycznia to niedziela. Nie można wykluczyć, że wybory zostaną wydłużone i zahaczą też o sobotę. Szczegóły w tej sprawie mają zostać przedstawione przez klub w najbliższych tygodniach.

Wybór nowego prezydenta Barcelony jest prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem roku. Określi to bowiem politykę transferową i kierunek w jakim będzie podążać kataloński klub. Wybór nowego prezydenta może mieć też wpływ na to czy na Camp Nou zostanie Lionel Messi. Zamieszanie związane ze złym funkcjonowaniem zarządu i samego klubu było jednym z powodów, dla których Argentyńczyk rozważał ostatniego lata transfer do Manchesteru City. Messi został w Katalonii, ale nie wiadomo, co zrobi w czerwcu 2021 roku.

Komentarze