La Liga: Żółta Sevilla, nieskuteczna Barcelona

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Barcelona przegrała w Walencji, mimo że miała ponad 73% posiadania piłki, a Lionel Messi drugi raz w swojej karierze oddał w meczu La Liga aż jedenaście strzałów, nie zdobywając przy tym ani jednego gola.

Czytaj dalej…

Sevilla została natomiast piątym klubem, którego piłkarze zobaczyli już w La Liga 3500 żółtych kartek.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach La Liga

0 – Real Madryt pierwszy raz od grudnia 2015 roku nie oddał celnego strzału w pierwszej połowie meczu u siebie w La Liga

7 – Angel Rodríguez to zawodnik, który w tym sezonie, w pięciu czołowych ligach Europy, zdobył najwięcej bramek w roli rezerwowego (siedem goli)

12 – żaden zespół w La Liga nie prowadził w tym sezonie do przerwy bez straty gola tyle razy, co Atletico Madryt

3500 – piłkarze Sevilli ujrzeli już 3500 żółtych kartek w La Liga. Klub z Andaluzji jest piątym, którym przekroczył tę granicę. Wcześniej stało się to udziałem Valencii (3701), Atletico Madryt (3632), Espanyolu (3626) i Athletic Bilbao (3520)

73,52% – Barcelona przegrała z Valencią na Mestalla, mimo że miała 73,52% posiadania piłki

11 – Lionel Messi wyrównał swój niechlubny rekord liczby strzałów w meczu La Liga bez zdobycia gola. Poprzednim razem oddał jedenaście uderzeń, nie wpisując się na listę strzelców w grudniu 2017 roku (Deportivo La Coruna)

Zakłady na strzelców bramek w La Liga

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę na temat ligi hiszpańskiej i piłkarskiej statystyki? Legalni bukmacherzy działający Polsce oferują szeroką ofertę szereg zakładów na zdarzenia w trakcie meczów piłkarskich np. liczbę goli, rzutów rożnych czy strzelców bramek.

Komentarze