La Liga zostanie zawieszona na dwa tygodnie?

Real Madryt - FC Barcelona
Real Madryt - FC Barcelona fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Trwają rozmowy na temat zawieszenia rozgrywek La Liga na najbliższe dwa tygodnie – informuje ESPN. Ma to być kolejny środek zapobiegawczy, który ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Czytaj dalej…

Wcześniej Hiszpanie podjęli decyzję o rozgrywaniu do 25 marca wszystkich spotkań bez udziału publiczności. Jednak wraz z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami zarażenia koronawirusem w kraju, które w środę przekroczyły liczbę 2000, coraz częściej pojawiają się apele o przełożenie wszystkich spotkań.

Hiszpańska Federacja Piłkarska poinformowała już o zawieszeniu rozgrywek wszystkich lig poniżej drugiej. Przełożony został również zaplanowany na 18 kwietnia finałowy mecz o Puchar Króla.

Wcześniej Hiszpańskie Stowarzyszenie Piłkarzy (AFE) wysłało list do La Liga, Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej oraz Wysokiej Rady Sporty z prośbą, w imieniu zawodników, o przesunięciu wszystkich meczów w La Liga i La Segunda.

Obecnie trwają dalsze rozmowy między przedstawicielami ligi, hiszpańską federacją i rządem. Decyzja w tej sprawie spodziewana jest w czwartek.

Komentarze