Pierwszy gol Lemara od niemal dwóch lat! Atletico objęło fotel lidera!

Thomas Lemar
Thomas Lemar PressFocus

Atletico Madryt w drugiej połowie bezproblemowo wypunktowało Real Valladolid (2:0) i co najmniej na dobę rozsiadło się na fotelu lidera LaLigi.

Czytaj dalej…

Atletico w pierwszej połowie nie zachwycało, wyglądało wręcz, jakby nadal odczuwało fizycznie wtorkowy mecz z Bayernem Monachium. Najlepszą okazją “Los Colchoneros” było uderzenie Angela Correi z 4. minuty i to nawet pomimo tego, że strzał Argentyńczyka nie był groźny. Pozornie proste do obrony uderzenie sprawiło kłopoty Jordiemu Masipowi, co próbował wykorzystać jego dawny klubowy kolega, Luis Suarez, ale Urugwajczyk przy próbie dryblingu stracił kontrolę nad piłką. W kolejnych minutach to raczej Real Valladolid szukał swoich szans. Najpierw z dystansu huknął Oscar Plano, a później ten zawodnik odnalazł Kike, ale ten uderzył tylko w boczną siatkę.

Dopiero po przerwie zobaczyliśmy takie Atletico, do jakiego przywykliśmy w tym sezonie. Najważniejsze wydarzenie spotkania miało miejsce w 56. minucie, gdy po świetnej akcji Marcosa Llorente i Kierana Trippiera do siatki trafił Thomas Lemar. Francuz, który od kilku spotkań pokazywał wyraźną zwyżkę formy, czekał na gola kwietnia 2019 roku! Kwadrans później świetne w swoim wykonaniu wejście z ławki przypieczętował Llorente, który wykorzystał świetne podanie Trippiera i uderzeniem po krótkim rogu podwoił prowadzenie madrytczyków.

Po przerwie Real Valladolid nie miał już nic do powiedzenia z wyżej notowanym rywalem. Atletico było zbyt szybkie i zbyt skuteczne. Cieszyć Simeone może przełamanie Lemara, a także niezmiennie wysoka forma Llorente, a także dwie asysty Trippiera. Real Valladolid po porażce znalazł się w strefie spadkowej.

Komentarze