Wieloletni kapitan Atletico Madryt zakończył karierę!

Gabi
Gabi PressFocus

Gabriel Fernandes Arenas, znany jako Gabi, poinformował dziś, że zakończył karierę piłkarską. Ostatnio występował w katarskim Al-Sadd, gdzie trenerem jest Xavi Hernandez.

Czytaj dalej…

– Kiedy zaczynałem grać w piłkę nożną, nigdy nie wyobrażałem sobie, że moje marzenia się spełnią. Dziś nadszedł dzień zakończenia mojej piłkarskiej kariery. Chciałem podziękować wszystkim ludziom, którzy byli częścią tej ścieżki, wszystkim moim kolegom, trenerom, pracownikom, zespołom, a także, oczywiście, mojej rodzinie i przyjaciołom, ponieważ nigdy nie pozwolili mi się poddać w trudnych chwilach! Również za to hobby, które wymagało i zachęcało mnie do bycia lepszym nie tylko na boisku, ale i poza nim. Na koniec chciałbym podziękować także tobie piłko nożna, za umożliwienie mi pozostania na zawsze w pamięci wielu ludzi. Teraz muszę się zatroszczyć o siebie! Dziękuję wam wszystkim! – napisał w swoich mediach społecznościowych Gabi.

Gabi nazywany był przez Diego Simeone jego prawą ręką na boisku. Występujący zwykle na pozycji defensywnego pomocnika Hiszpan potrafił nie tylko odbierać piłkę, ale też był odpowiedzialny za rozgrywanie w zespole Atletico. Jako wychowanek stołecznej ekipy może pochwalić się fantastycznymi dokonaniami w jej barwach. Wraz z Los Colchoneros sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2013/2014, rok wcześniej triumfował też w Pucharze Króla. Dwa razy pomógł Atletico w zwyciężeniu Ligi Europy, ponadto ma na koncie po jednym Superpucharze Hiszpanii i Europy.

Największym wyrzutem w karierze Gabiego jest z pewnością jego kariera reprezentacyjna, a raczej jej brak. Pomimo tak licznych sukcesów klubowych i ponad 400 spotkań na boiskach LaLiga, Hiszpan nigdy nie zadebiutował w dorosłej kadrze swego kraju.

Komentarze